jagiellonski24 Wywiad z nami przeprowadzony dla portalu jagiellońsk2.pl:

„Zdecydowaliście się nawet na wydzielenie specjalnego pomieszczenia w aptece na cele edukacyjne.

Tak, pokój konsultacyjny zdecydowanie wyróżnia aptekę. W ramach tzw. opieki farmaceutycznej zapraszamy pacjentów na pomiar ciśnienia, instruktaż obsługi urządzeń medycznych takich jak peny insulinowe i inhalatory czy na dobór pieluchomajtek i specjalistycznych opatrunków. To też miejsce, w którym pacjent może opowiedzieć o intymnym problemie lub pokazać np. zmiany na skórze, czego nie zrobi, stojąc w kolejce.”

http://jagiellonski24.pl/2017/01/17/uman-ntuk-w-polsce-mamy-za-duzo-aptek/

wyklad-ptsf Biuletyn informacyjny PTSF Kraków – Październik-Grudzień 2016

„Starsi koledzy podzielili się wiedzą ze studentami na temat otwierania własnej apteki oraz opowiedzieli o trunosciach, jakie napotkali. Przedstawili także te, z którymi wziąż mają do czynienia.(…)”

 

czasopismo aptekarskie tuszyński uman-ntuk Temat numeru w Czasopiśmie Aptekarskim (2016):

Effiom-Uman Ntuk, Konrad Tuszyński – Eksperymenty z opieką farmaceutyczną w Aptece u Farmaceutów

http://www.cza.pl/st-cza.html

 Młoda Farma cja Gdańsk  (…)Mgr farm. Paweł Konrad Tuszyński i mgr farm. Effiom Adrian Uman-Ntuk zaprezentowali swoją wizję opieki farmaceutycznej. Na własnym przykładzie uświadomili młodym farmaceutom, że zmiany nie przyjdą same i to właśnie my musimy podjąć odpowiednie działania, aby poprawić jakość opieki farmaceutycznej w Polsce. Wykład pt. „Można inaczej!” wzbudził wiele pozytywnych emocji, liczne pytania po prezentacji i rozmowy w przerwie przyniosły wiele nowych pomysłów.(…)

http://www.mfgdansk.pl/index.php/aktualnoscimf/51-vii-ogolnopolski-kongres-mlodej-farmacji-w-krakowie